Функція гігієнічного душу та біде - постійна підтримка особистої гігієни після користування унітазом. Для багатьох людей важливою виявляється не лише зручність цих пристосувань, але й можливість заощадити на туалетному приладді (одночасно вносячи посильний вклад в справу охорони довкілля).
Біде
Стаціонарні моделі - це ємності із водяною форсункою, що спрямовує струмінь води в потрібному напрямі. Бюджетні вироби оснащені звичайним змішувачем. Він регулює температуру води, змішуючи гарячу і холодну, а також її натиск. Коштовні автоматизовані пристрої доповнені повітряною гігієнічною сушкою і термостатами, що підігрівають воду до потрібної температури навіть під час перебоїв у гарячому водопостачанні.
Змішувач для біде у звичайних моделях один і встановлений позаду. А в універсальних, або жіночих, - ззаду і спереду.
При установці нового змішувача слід враховувати: різні вироби розраховані на три або одне кріпильні отвори в корпусі біде.
Мінус у стаціонарного біде один: він вимагає пари квадратних метрів простору. У звичайних туалетах стандартних квартир немає місця для його установки. Вихід - облаштування гігієнічного спеціального душу.
Гігієнічний душовий набір
Установка цього комплекту не вимагає додаткової площі в туалетній кімнаті. У набір входить гігієнічна лійка, шланг і кріплення. На відміну від звичайних душових, гігієнічна лійка подає воду рівним потоком, не розбризкуючи її. Виробники пропонують наступні види гігієнічного душу:
- гігієнічний душ зі змішувачем, встановлений на стіні поряд з унітазом. Щоб акуратно встановити таке устаткування, слід заздалегідь продумати розводку водопровідних труб. Лійка може кріпитися на стіні або на борту унітазу;
- Гігієнічний душ прихованого монтажу зовні має лише лійку, шланг, блок управління. Якщо назовні винесений також змішувач, то така конструкція є гігієнічним душем зовнішнього монтажу. Перший варіант виглядає акуратніше, компактніше, другий ж простіше ремонтувати за необхідністю;
- гігієнічний душ зовнішнього монтажу. Для поєднаних санвузлів невеликого розміру це - найзатребуваніший варіант. Для його підключення не треба нічого переробляти. Досить встановити змішувач з лійкою і кнопкою контролю натиску води;
- модель, вбудована в унітаз, або гігієнічний інтегрований душ. Усі його елементи продаються і функціонують в комплекті. Сам унітаз обладнаний приладом, що змішує гарячу і холодну воду. Вентилі, важелі зазвичай розташовані збоку або згори сидіння. Лійка може кріпитися на сантехніці або висуватися назовні на вимогу. В цілому виріб надійний, але основні його мінуси - висока вартість (вартість подібної техніки, придбаної окремо, іноді перевищує, наприклад, вартість унітазу і біде) плюс необхідність при поломці або ушкодженні душа або унітазу міняти усе устаткування повністю.
Економічним, а тому найпоширенішим видом змішувача для такого виду душа являється одноважільний, схожий на джойстик в дитячих іграх. Їм легко управляти однією рукою (з цієї причини двохвентильні на цей вид душа не ставлять). Термостатичний пристрій зручніший, оскільки дозволяє заздалегідь задавати температуру води і при користуванні регулювати лише її натиск. Але коштує такий змішувач набагато дорожче за звичайний.
При виборі змішувача на біде або гігієнічного виду душа доцільно враховувати загальний стиль оформлення ванної кімнати. Широкий асортимент наших товарів дозволяє підібрати комплекти такого виду для будь-якої сантехніки.
Кран для пісуара
У звичайних квартирах пісуари не встановлюють, але у багатьох громадських закладах без цього виду туалету не обійтися. Кран для пісуара спускає певну кількість води в зону забруднення. Для цього користувач має натиснути кнопку (для зручності її роблять великого розміру) або піднести руку до сенсорного елементу. Моделі із вентильними кранами у наш час використовують рідко, оскільки інші види дозволяють ефективніше економити воду. Як правильно, пристрої виготовлені із хромованої нержавіючої сталі.