Вибираючи змішувач для умивальника у ванну, важливо враховувати не лише його зовнішній вигляд і вартість, хоч це й важливі чинники. На тривалість експлуатації, її зручність впливають особливості конструкції моделі, її матеріал, простота монтажу та можливого ремонту в подальшому.
Особливості конструкції, управління змішувачем
Усі побутові змішувачі для води конструкційно підрозділяються на декілька видів:
- двохвентильні - звичні старшому поколінню моделі з двома кранами для гарячої, холодної води з ізливом. Вироби з гумовими прокладками прості в ремонті (потрібна заміна прокладки, що зносилася, без придбання повністю нового пристрою), але мають істотний мінус в плані економії води. Кожного разу її температуру треба досить довго виставляти поворотом обох вентилів;
- одинважільні - найпопулярніші завдяки поєднанню простоти користування, економічності, недорогій вартості. Температура і сила потоку води регулюються ручкою-джойстиком (рухом її вправо-вліво і вгору-вниз). Вибравши відповідну температуру, можна зберегти положення важеля, наступного разу лише підвівши його, аби відкрити воду. Мінус подібних моделей один - при поломці потрібна заміна усього пристрою;
- з термостатом - економічні, але дорогі. Задана двома ручками подання холодної і гарячої води її температура зберігається постійною. На відміну від попередньої моделі, де потрібної температури вода з'являється лише після стікання холодної із системи, змішувач термостата для раковини подає її відразу після включення. Це особливо зручно для сімей з маленькими дітьми і для власного комфорту - під час прийому душу немає первинних неприємних відчуттів;
- сенсорні - безконтактні, а тому найгігієнічніші, плюс найекономніші. При наближенні рук до ізливу вода подається. Так само автоматично її потік відключається. Такі облаштування коштовні, проте купити змішувач для умивальника сенсорного типу вважають за краще багато власників громадських закладів, оскільки ті швидко окупаються при частому використанні.
Відмінності за способом монтажу
У сучасних раковинах для установки змішувачів передбачені готові отвори. При виборі будь-якої моделі слід переконатися в їх відповідності точкам підключення. За відсутності отворів вирізують їх самостійно або використовують варіант кріплення на стіну. У будь-якому випадку заздалегідь планують підведення водопровідних труб.
Зазвичай змішувачі для раковини не роблять поєднаними із звичайним душем. Але для малогабаритних санвузлів можна встановити і таку модель (хоча на сьогодні це велика рідкість). А ось змішувач для умивальника з гігієнічним душем - модель дуже популярна і зручна, якщо унітаз розташований близько до раковини.
Якщо змішувач встановлюється на стіну, він може бути звичайним або врізним. У другому випадку всі кріплення і безпосередньо змішувач сховані в стіні. Це вимагає попереднього штробления і прихованого прокладення комунікацій. Виглядає такий змішувач стильно, лаконічно, але будь-який ремонт або заміна потребують злому стіни.
Матеріал
Абсолютна більшість виробів виконана з металевих сплавів. Вони надійні, міцні, завдяки покриттю нікелем або хромом ще коррозієстійкіші. Найбюджетніший варіант - нержавіюча сталь. Латунь, бронза дорожчі, але довговічніші.
Пластик, суміш пластика з металом - силумін - дешеві, але швидко виходять з ладу. Втім, при нечастому акуратному використанні такі пристрої можуть прослужити декілька років.
Дорогі матеріали - емаль, камінь, спеціальним чином оброблене скло - використовуються в дизайнерських виробах. Замість стандартного хромування або нікелювання для їх покриття можуть бути використані позолота, інкрустації та інші коштовні варіанти обробки.
Параметри ізлива
Аби купити змішувач для раковини зручний в користуванні, вода з якого не розбризкується і на вигляд добре поєднуваний з умивальником, слід враховувати залежність висоти ізлива від глибини раковини (ізливи іноді називають кранами для умивальника):
- функціональним вважається поєднання глибокого умивальника і високого ізлива (більше 25 см). Це дозволяє мити в раковині голову, купати маленьких дітей, домашніх тварин, проводити дрібне прання. Зовні для багатьох таке поєднання виглядає непривабливим, але в умовах обмежених ванних кімнат або відсутності ванни це зручно;
- низькі і середні ізливи (відповідно 12-15 см і 15-25 см) достатні для миття рук, умивання, чищення зубів. Для них підійдуть раковини неглибокі (для низьких - майже плоскі).
Основне правило при підборі ізлива - при максимальному натиску потік води має падати в зливний отвір або між передньою стінкою і зливом. Крім того, слід враховувати:
- більшість моделей подають струмінь під кутом 120 і більше. Для них потрібні широкі раковини;
- Г-подібний виливши видає струмінь прямо вниз.
Поворотні ізливи довгого розміру встановлюють для одночасного обслуговування умивальника і ванни.