Ви додали:
СКЛ - Интернет магазин
Код: AUJET40/24L
Насосна станція AUJET40/24L
В наявності
6492 грн.
-+
Бренд: Насосы плюс оборудование
Країна: Україна
Насосна станція AUJET40/24L

Насосні станції

Водопостачання приватного будинку - одна з основних систем забезпечення комфортного проживання, в основі якої лежить побутова насосна станція. Її основне призначення - подача води з необхідним тиском до водорозбірних точках будинку з природних або штучних джерел.

Переваги станцій в порівнянні з традиційними садовими насосами

Переважно, насосна станція використовується для подачі води в різні житлові об'єкти, поблизу яких є колодязь, свердловина або магістраль муніципального водопроводу. У порівнянні з традиційними садовими електронасосами, насосна станція для дачі має наступні переваги:

  • Підвищений комфорт експлуатації. Працює в автоматичному режимі за рахунок входить до складу станції автоматики, яка підтримує необхідний тиск в системі водопостачання і своєчасно включає і вимикає станцію.
  • Економія електроенергії. Насосні станції для будинку відрізняються меншою витратою електроенергії, так як насос працює не постійно, а включається і вимикається в разі потреби.
  • Збільшений ресурс експлуатації. Наявність гідроакумулятора знижує шкідливий вплив гідроударів на систему водопостачання будинку і безпосередньо на сам насос станції, що позитивно позначається на ресурсі роботи обладнання.

Таким чином, насосна станція для дачі в порівнянні з садовим електронасосом, в першу чергу, підвищує комфорт використання насосного обладнання, що грає важливу роль у водопостачанні приватного будинку.

Пристрій насосної станції та особливості монтажу

Типова насосна станція являє собою комплекс пристроїв, що служать для автоматичного водопостачання житлового або виробничого об'єкта. В останньому випадку, при потребі у великому обсязі води, застосовують промислові установки високої продуктивності. Для приватного або заміського будинку використовують побутові станції, які складаються з наступних елементів:

  • Електронасос з необхідною подачею і напором для перекачування води з колодязя або свердловини.
  • Блок автоматики, що контролює роботу насоса в налаштованому діапазоні тисків.
  • Гідроакумулятор для згладжування коливань тиску в системі.
  • Показують прилади для візуального контролю значення тиску в системі.

Зазвичай, всі частини станції компактно зібрані, і встановлені безпосередньо на гидроаккумуляторе або спеціальній рамі, і являють собою єдину конструкцію, готову до застосування.

Це обладнання можна встановити в підсобному приміщенні або в незалежному хозблоке. Якщо планується цілорічна експлуатація, то трубопроводи, що знаходяться на вулиці, і приміщення зі станцією повинні бути утеплені відповідним чином. Труби бажано поглибити в грунт нижче глибини промерзання. Також необхідно буде подбати про встановлення зворотного клапана на всмоктуючої лінії, який запобіжить мимовільний стік води з насосної камери станції при непрацюючому насосі. В іншому випадку, можуть виникнути проблеми з запуском насоса станції.

Особливості вибору насосної станції

Насосні станції для будинку підбирають з урахуванням ряду технічних параметрів, серед яких основними є:

  • Сумарний обсяг води і необхідне відповідне тиск для всіх точок водорозбору. Як правило, враховується максимальне навантаження на систему. Тобто, скільки води потрібно для одночасної роботи всіх водорозбірних точок об'єкта.
  • Максимальна висота всмоктування. Необхідно обов'язково враховувати даний технічний параметр, в іншому випадку станція не зможе працювати з необхідною об'ємної подачею. При визначенні характеристики лінії на всмоктуванні враховується горизонтальна віддаленість насосної станції від джерела води, висота від місця установки станції до дзеркала води при динамічному рівні води в джерелі (тобто, рівні рідини при працюючому насосі) і діаметр труб всмоктуючого трубопроводу. До отриманого значення додаємо 10-15%, на випадок посухи, при якій дзеркало води може бути значно нижче розрахункового.
  • Напір. Необхідний напір, який має забезпечити станція залежить від довжини трубопроводу і його загальної висоти, виміряної від насоса до найвищої точки водорозбору (в деяких випадках до найвіддаленішої), а також від діаметра прокладеного трубопроводу. При виборі станції, рекомендується підбирати даний параметр з запасом в 10-15% на випадок ймовірного зниження напруги в електромережі.
    Важливо розуміти, що всіх можливих ситуацій, що впливають на параметри системи водопостачання, передбачити не можна. Саме тому насосна станція по параметрам підбирається з деяким запасом. Однак не варто вибирати моделі з дуже великим запасом. Їх ціна і витрата електроенергії будуть вище, а ефективність і довговічність роботи залишаться на колишньому рівні. У деяких випадках значно завищений напір, створюваний насосною станцією, може привести до появи неполадок в системі водопостачання будинку.