Душова система включає в себе певний набір об'єднаних між собою елементів, обов'язковими з яких є лійка для душу і шланг. На ринку представлена велика кількість їхніх різновидів. Приведена нижче інформація допоможе покупцеві визначитися з вибором.
Душова лійка
Кріплення лійки залежить від її розміру:
- великі, діаметром понад 450 мм, через велику вагу кріплять жорстко. Стаціонарні моделі монтують на стелі або стіні. Підключають відразу до труби водопроводу;
- середнього розміру, діаметром від 200 до 450 мм, зазвичай фіксують на штанзі;
- лійки діаметром до 200 мм кріпляться до гнучкого шланга з ручкою. Водночас їх можна фіксувати на прикріпленому до стіни утримувачі, штанзі. Зручний варіант - ручна лійка для душу з перемикачем. Така багаторежимна модель дозволяє регулювати натиск і кількість струменів.
Комфортно користуватися системами з двома лійками різних розмірів, одна з яких закріплена стаціонарно, інша - на гнучкому шлангу.
- Розміри лійки безпосередньо впливають на витрату води. У габаритних системах вона доходить до 60 л за хвилину. Тому змішувач для води треба підбирати достатньої пропускної спроможності, враховуючи, що стандартні моделі пропускають не більше 25 л за хвилину.
За формою вироби бувають круглими, квадратними, еліпсовидними. На питання вибору впливають лише переваги користувача. Найпопулярніші варіанти насадок:
- лійка для верхнього душу. Основна її перевага - під час миття руки залишаються вільними. Як зазначено вище, залежно від розміру бувають навісними і вбудованими (останніми часто оснащують душові кабіни);
- "тропічний дощ" - великого розміру лійка з численними дрібними форсунками. Зазвичай цю конструкцію підвішують до стелі, сховавши комунікації в штробах;
- лійки з аерацією (збагаченням киснем). Вбудований аератор частково видаляє з води хлор, різні домішки, робить її м'якою і економить витрату майже на третину.
Більшість моделей лійок виготовлена з пластика. Вони легкі, не схильні до корозії, бюджетні за ціною. Металеві вироби виглядають краще, але важать більше і коштують дорожче. Довше служать лійки з корпусом з міцного пластика і наповненням з бронзи і латуні. Найдорожчими, красивими, довговічними вважаються лійки з каменю, кварцевого скла. Зазвичай це стаціонарні моделі. Безпосередньо форсунки в хорошої якості виробах на гнучкому шлангу роблять силіконовими. Це дозволяє легко видаляти кальцієві відкладення (досить трохи натиснути на силіконову поверхню).
В нашому інтернет-магазині ви знайдете широкий вибір різноманітної сантехнічної продукції. Якщо вам потрібна будь-якого виду, модифікації лійка для душу - купити її у нас можна легко і швидко. Наші консультанти допоможуть підібрати оптимальну модель саме для вашого випадку.
Шланги для душу
Типовий гнучкий шланг для душу включає в себе:
- внутрішню трубку, якою безпосередньо в лійку поступає вода;
- зовнішнє гнучке обплетення, що захищає від ушкоджень м'яку трубку;
- накидні гайки для під'єднування до лійки, змішувача.
Шланги відрізняються передусім видом зовнішнього обплетення. Саме воно понад усе впливає не лише на естетичний вигляд, але й на міцність, зносостійкість виробу:
- металеве - класичний варіант. Зазвичай це нержавіюча сталь. Форма спіралі забезпечує хорошу гнучкість, метал захищає трубку усередині від перегинів. Покриття зазвичай хромоване. Термін роботи металевих шлангів - в середньому 6-7 років. Навіть якщо витримують сполучні деталі, починає розкручуватися металева обмотка;
- пластикове - легко чиститься, не схильне до корозії, витримує високу температуру (до 70-80 °С). Буває хромованим (за виглядом не відмітне від металевого), кольоровим, прозорим. Основний мінус - поступове пересихання, розтріскування;
- металеве із захисним силіконовим покриттям. Служить довше, крім того, воно гнучкіше, пружніше. Важливий момент - на силіконі не розмножується грибок, таку поверхню легше тримати в чистоті. Мінус - дорожча ціна і вища вага.
Довжина шланга - ще одна важлива його характеристика. Стандартним вважається розмір 150 см, коротші моделі - завдовжки 125 см - підходять для гігієнічного душу. Якщо треба купити шланг для душу більшої довжини, зробити це складніше. Вони зустрічаються рідко і використовуються лише для високо розташованих душових панелей.
Захист від скручування за допомогою підшипника (іноді використовують спеціальний поворотний конус) - ще одна важлива характеристика душового шланга. Ця функція надійно оберігає внутрішню трубку від перекрутів, заломів.